Przejdź do głównej strony Twojego konta
Dzisiaj jest sobota 23.06.2018
imieniny obchodzą:
Wanda, Zenon, Albina
Życzymy miłego dnia!
Zaproś znajomych i przyjaciół!
Odszukaj znajomych
Dodaj nową firmieDodaj nową firmie
REKLAMA
Polonia
Katalog firm
Liczba dostępnych albumów:278
Liczba porad dla Ciebie i Twojej Rodzinki: 78
Oświeć swój dom

 

Świece zapalone w starych świecznikach z brązu czy z kutego żelaza, ustawione na stole jadalnym, uświetniają każde przyjęcie.

 

 

 

Stwarzają kameralny, intymny nastrój, podnoszą urodę zastawy stołowej, a nawet i osób zebranych wokół. Paląca się świeca pochłania ponadto dym z papierosów, dzięki czemu łatwiej wywietrzyć mieszkanie po wyjściu gości-palaczy. Niestety, świece dekoracyjne mogą być na prawdę drogie a i warto o nie zadbać.

 

JAK PRZEDŁUŻYĆ ICH ŻYWOT I ZWIĘKSZYĆ EFEKT ŚWIECENIA:

 

- kilka ziarenek grubej kuchennej soli, umieszczonych tuż obok knota palącej się świecy, zmniejsza szybkość topienia się stearyny i wydłuża czas palenia się świecy.

- warstwa kolorowego lakieru (może być nawet do paznokci), którym powlecze się zwykłą świecę, nie tylko zmieni ją w świecę oryginalną i ozdobną, ale zwolni proces topienia się stearyny i przedłuży jej żywot. Najładniej wyglądają świece pomalowane transparentowym lakierem spirytusowym lub nitro.

- nie trzeba strugać ani przycinać zbyt grubej świecy, która nie mieści się w lichtarzu. Wystarczy włożyć ją końcem do rondelka z małą ilością prawie wrzącej wody, potrzymać przez chwilę, a następnie bez trudu osadzić w lichtarzu.

- światło, które rzuca zapalona świeca, można pozornie podwoić, ustawiając za nią lustro.

 

KONSERWACJA ŚWIEC: białe świece, które trochę przyżółkną, można kilkakrotnie wytrzeć szmatką zwilżoną spirytusem denaturowanym. Jeśli są bardzo zakurzone i poplamione, myje się je szczoteczką zmoczoną w zimnej, mydlanej wodzie. Kolorowe świece mocno wyblakłe odświeża się, malując kolorowym lakierem (spirytusowym czy nitro), dobranym do koloru wnętrza lub do poprzedniej ich barwy.

REKLAMA