Przejdź do głównej strony Twojego konta
Dzisiaj jest sobota 23.06.2018
imieniny obchodzą:
Wanda, Zenon, Albina
Życzymy miłego dnia!
Zaproś znajomych i przyjaciół!
Odszukaj znajomych
Dodaj nową firmieDodaj nową firmie
REKLAMA
Polonia
Katalog firm
Liczba dostępnych albumów:278
Liczba porad dla Ciebie i Twojej Rodzinki: 78
Oszczędzaj

 

Często bez namysłu wydajemy pieniądze na całkiem niepotrzebne nam rzeczy.  Oto kilka rad, jak zaoszczędzić często niefrasobliwie wydawane pieniądze:

 

 

 

 

1. Prowadź notatki. Pod koniec miesiąca zaś należy zrobić bilans, okaże się wówczas, ile „zaskórniaków” mogłoby nam przybyć, gdyby nie irracjonalne zakupy...

2. Najkosztowniejsze są drobiazgi. Jeśli codziennie wydajesz kilka, bądź kilkanaście złotych na kawę, herbatę, gazety, w ciągu roku kwota przeznaczona na drobne wydatki może okazać się wystarczającą na ciekawe wakacje...

3. Zmień bank. Dziś każdy grosz na twoim koncie powinien zarabiać dla ciebie. Może nie uda się w ten sposób zaoszczędzić fortuny, warto jednak porównać oferty i założyć konto tam, gdzie jest to najbardziej opłacalne.

4. Oszczędzaj energię. Rachunki za prąd mogą dać się we znaki, jeśli w naszych domach funkcjonuje wiele urządzeń na prąd, a nie mamy nawyku rozsądnego korzystania z nich.

5. Uważaj na „rewelacyjne oferty”. Liczba „fantastycznych okazji” reklamowanych przez producentów produktów każdego w zasadzie rodzaju jest ogromna. Może to być jednak rzekomo intratny zakup.

2008-11-16 21:51  (IP: 88.199.111.85)Kamila
Super sprawa dla kogos kto nie umie sie powstrzymac od zakupów
REKLAMA