Przejdź do głównej strony Twojego konta
Dzisiaj jest niedziela 24.06.2018
imieniny obchodzą:
Jan, Danuta, Janina
Życzymy miłego dnia!
Zaproś znajomych i przyjaciół!
Odszukaj znajomych
Dodaj nową firmieDodaj nową firmie
REKLAMA
Polonia
Katalog firm
Liczba dostępnych albumów:278
Liczba porad dla Ciebie i Twojej Rodzinki: 78
Komu dziś składamy życzenia
Jubilaci

Kinga Ptaszyńska
(Zgierz)
Solenizanci

Jan Bojzan
(Sieradz)
Rocznice ślubu

Bożena Bogumiła Wróbel
(Kraków)

Prawie jak samolot

Mowa tu o najnowszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie samochodem SAAB. W ostatniej szwedzkiej produkcji połączono bezpieczeństwo z wielkim komfortem jazdy, osiągami i ekologią.

 

Chyba każdy chciałby mieć dobrze wyglądające auto, a jeżeli dochodzi do tego szybka, a zarazem bezpieczne jazda to jest idealnie.

 

Ekologiczny

Rozwiązania konstrukcyjne dużej mierze wpłynęły na bezpieczne i komfortowe podróżowanie, szybkość oraz ekologię. Mało tego jest przyjazny dla środowiska. Został stworzony, aby przy dobrych osiągach, w jak najmniejszym stopniu emitował dwutlenek węgla do atmosfery. Szwedzkie auto wyprodukowane zostało o pojemności silnika od 1,6l (180km) do 2,8l (300km). Dodatkowo SAAB turbo o pojemności 2,0l, może być napędzany ekologicznym paliwem E85 (tzw. biopaliwo zawierające 15% benzyny i 85% etanolu).

 

4X4

Samochód o silniku 2,0 i 2,8 litra dostępny jest w wersji z napędem na cztery koła - XWD, który zapewnia bezpieczne i szybkie podróżowanie w każdych warunkach atmosferycznych i drogowych. Gwarantuje pewność prowadzenia podczas codziennej eksploatacji, nie powodując przy tym zwiększonego zużycia paliwa. Zapewnia przy tym doskonałą przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni, oraz stabilność w najbardziej ekstremalnych warunkach drogowych - od ostrych zakrętów zaczynając, a na delikatnych łukach kończąc. - Napęd XWD potrafi przenieść 98% mocy i momentu obrotowego pomiędzy przednią a tylną osią, a dzięki eLSD (elektronicznemu dyferencjałowi tylnemu o zwiększonym tarciu wewnętrznym) w razie potrzeby przenosi moc i moment obrotowy pomiędzy lewym a prawym tylnym kołem – mówi portalowi NaszaRodzinka.pl Michał Czerniawski, Specjalista ds. sprzedaży marki SAAB z Auto Salonu WAWROSZ w Bielsko – Białej (www.wawrosz.com). Nowym rozwiązaniem jest aktywna kontrola nadwozia z możliwością wyboru ustawień. Kierowca może wybrać jedno z 3 ustawień w zależności od nawierzchni oraz własnych upodobań: automatyczne, komfortowe i sportowe. - Dodatkowo zmianie ulega charakterystyka zawieszenia oraz reakcja na pedał przyśpieszenia. W przypadku trybu komfortowego jest umiarkowana, a w trybie sport natychmiastowa i ostra. Tryb automatyczny odczytuje intencje kierowcy i dostosowuje nadwozie do jego wymagań i zapotrzebowania chwili – tłumaczy Michał.

 

Skandynawski blask

Innym elementem wpływającym na bezpieczeństwo jest oświetlenie samochodu. Nowy SAAB wyposażony jest w podwójne, inteligentne lampy ksenonowe. Reflektory niezależnie od prędkości, automatycznie doświetlają miejsce, w które powinien patrzeć kierowca przy wykonywaniu manewrów, co zmniejsza ryzyko przeoczenia przeszkody. Wysoka jakość materiałów użytych do wykończenia wnętrza, ergonomia na najwyższym poziomie daje kierowcy poczucie bezpieczeństwa i komfortu. W środku widać nawiązania do lotniczych korzeni SAAB - a. Prędkościomierz ma wygląd wysokościomierza, posiada także rozwiązania stosowane w myśliwcach. Ma także system dźwięku zapewniający czyste doznania słuchowe, DVD, NAVI oraz twardy dysk na mapy drogowe i 10 GB miejsca na muzykę. Pasażerowie siedzący z tyłu mogą słuchać własnej muzyki lub oglądać DVD. Rozkładane ekrany umieszczone są w oparciach przednich siedzeń. Istnieje możliwość użycia słuchawek przewodowych i bezprzewodowych.

 

Ekskluzywny, indywidualny, ponadprzeciętny taki jest nowy 9-5.

Monika Barańska

REKLAMA